• Archiwum kategorii IV WYŚCIG 2017
 • 4 Runda GSMP Magura szczęśliwa dla Kluzy

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Drugi dzień IV Wyścigu Magura Małastowska zastał zawodnikówi kibiców przy pięknej, słonecznej pogodzie.

  W pierwszym podjeździe treningowym znów najszybszym kierowcą okazał się Waldemar Kluza, wyprzedzając Andrzeja Szepieńca i Dubaia. Podjazd przebiegł bez większych przerw, jedyna dłuższa nastąpiła po kolizji Porsche 944 Turbo kierowanego przez Pawła Wójtowicza. Drugi trening  należał do Dubaia, za nim na liście wyników zameldowali się Michał Ratajczyk i Andrzej Szepieniec.

  Pierwszy podjazd wyścigowy został na chwilę przerwany po kolejnej kolizji: tym razem trasę opuścił Citroen C2R2 Jakuba Kurowskiego. Po wznowieniu pojazdu najlepszymi czasami popisała się znów ta sama trójka kierowców, w nieco innej kolejności: 1. Kluza, 2. Dubai 3. Szepieniec. Na starcie do podjazdu pojawił się wprawdzie znakomicie jeżdżący w Małastowie Michał Ratajczyk, którego mechanicy usunęli wyciek oleju , niestety nie mógł wystartować z powodu przekroczenia regulaminowego limitu spóźnienia.

  W drugim podjeździe wyścigowym bezkonkurencyjny znów okazał się Waldemar Kluza, choć nie pobił swojego wczorajszego rekordu trasy ( 1:45,131), za nim zameldowali się Dubai i Szepieniec.

  Na najwyższym stopniu podium 4 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stanął . Waldemar Kluza, stopień niżej  Dubai, który stracił zaledwie 1,959 sekundy, Punkty za trzecie miejsce wywiezie z Małastowa Andrzej Szepieniec ( + 4,228 s)


 • Zakończyła się 3 runda GSMP

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  ????????????????????????????????????

  3 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – sobotnie zmagania podczas IV Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – zdecydowanie należała do Waldemara Kluzy, jadącego Skodą Fabią S 2000. Kluza był najszybszy zarówno podczas podjazdów treningowych jak i wyścigowych, do niego też należy pierwszy  rekord trasy, wydłużonej w tym roku do 3610 m. Pokonanie tego odcinka zajęło zawodnikowi 1: 45,131. Średnia prędkość Skody to 124 km/h, zaś zanotowana prędkść maksymalna przekroczyła 231 kmh! Andrzejj Szepieniec stracił w drugim podjeździe drugie miejsce w „ generalce” po usterce swojego samochodu.

  Dzień rozpoczął się jednak od fatalnego wypadku, któremu uległ jadący Peugeotem 208 Michał Plichta. Na dojeździe do pierwszego nawrotu, podczas hamowania auto wypadło z drogi, potrącając stojącego w niedozwolonym miejscu kibica oraz jednego z sędziów. Stojąca obok kibica kobieta straciła przytomność. Służby ratunkowe przewiozły poszkodowanych do szpitali w Gorlicach i Tarnowie,  Kierowca udał się na kontrolę do gorlickiego szpitala.

  Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe odbyły się, z opóźnieniem, bez większych kłopotów, nie licząc krótkich przerw, powodowanych awariami samochodów na trasie wyścigu.

  ????????????????????????????????????

  W klasyfikacji generalnej  zwyciężył Waldemar Kluza ( czas obu podjazdów  3:30,534 min) który był szybszy od zajmującego drugie miejsce Dubaia (Mitsubishi Lancer Berg Monster  + 9,757 s) i trzeciego Michała Ratajczyka ( Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport).

  W grupie A zwyciężył Piotr Ostrowski Mtsubshi Lancer EVO VIII), a w N Rafał Serafinowicz ( Mitsubishi Lancer).

  „ Z roku na rok, dzięki dobrej współpracy różnych środowisk: samorządów, organizacji pozarządowych, sponsorów prywatnych, z roku na rok wyścigi mają większy prestiż i stają się jedny z najważniejszych wydarzeń na naszym terenie. Obok emocji sportowych pojawia się wartość dodana w postaci wymiernych korzyści promocyjnych dla gminy i społeczności lokalnej” – powiedziała po ceremonii rozpoczęcia zawodów Małgorzata Małuch, Wójt Gminy Sękowa, na której terenie odbywa się wyścig.

  Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, nie zabrakło atrakcji dla kibiców. Szczęśliwi zwycięscy internetowych konkursów mieli okazję przejechać się po trasie wyścigu Fiatem 124 Abarth kierowanym przez gościa specjalnego imprezy – Karola Basza, wielokrotnego Mistrza Świata w kartingu, b. członka kartingowego zespołu Roberta Kubicy.

  MARIUSZ SUSS
  RZECZNIK PRASOWY WYŚCIGU


 • 3 runda GSMP wystartowała.

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Pierwszy podjazd wyścigowy 3 rundy GSMP –  IV Wyścigu Magura Małastowska to pewne zwycięstwo Waldemara Kluzy ( Skoda Fabia S 2000), który wyprzedził dotychczasowego rekordzistę trasy Andrzeja Szepieńca ( Mitsubishi Lancer) aż o (4, 829 sekundy)  i Dubaia ( + 6,219 sekundy).
  Po porannym wypadku Michała Plichty, zarówno podjazdy treningowe jak i pierwszy podjazd wyścigowy, odbyły się bez problemów, jeśli nie liczyć krótkich przerw spowodowanych awariami technicznymi startujących samochodów.

  Mariusz Suss
  Rzecznik Prasowy Wyścigu


 • GSMP Magura : 66 kierowców na starcie

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  bk03Odbiór Adminstracyjny i Badanie Kontrolne poprzedzające IV Wyścig Górski Magura Małastowska były kolejną atrakcją dla mieszkańców Gorlic i kibiców wyścigów górskich.

  Patronujący wydarzeniu Starosta Gorlicki Karol Górski krótko podsumował znaczenie imprezy dla całego regionu : „Wyścig jest nie tylko dużej rangi wydarzeniem sportowym, ale stanowi także świetną okazję do Promocji naszego regionu w wymiarze ogólnopolskim, zarówno za sprawą mediów, jak i całej rzeszy kibiców, którzy licznie pojawiają się na trasie. Jestem przekonany, że tak jak w latach ubiegłych, impreza okaże się wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym i za rok znowu powróci na naszą gościnną Ziemię Gorlicką”.

  Promocyjną rolę wydarzenia docenił także gospodarz miasta, Burmistrz Rafał Kukla:” Wyścig Górski” na dobre zagościł już w kalendarzu atrakcji i znaczących Imprez naszego regionu. Poprzednie jego edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i stanowiły ważne wydarzenia promocyjne dla Miasta i całej Ziemi Gorlickiej”.

  Kierowany przez Marcina Fejdasza Zespół Sędziów Sportowych, po odbiorze administracyjnym i badaniu kontrolnym,  dopuścił do startu ( 3,4  Runda GSMP 66 kierowców. Wśród kibiców ogromne zainteresowanie wzbudza oczywiście rywalizacja najszybszych kierowców. Pojawili się m.in. Dubai z potężnym Mitsubishi Lancerem Berg Monster, w licznie obsadzonej grupie E o miejsca na podium klasyfikacji generalnej walczyć będą także  m.in.  Waldemar Kluza (Skoda Fabia S 2000), dawno nie oglądany Mariusz Stec ze swoim Fordem Fiesta Proto, rekordzista dotychczasowej trasy Andrzej Szepienec ( Mtsubishi Lancer), Michał Ratajczyk i Roman Baran. Na starcie stanie także 7 aut klasyfikowanych w kategorii aut historycznych.

  W sobotni poranek na starcie liczącej obecnie 3610 metrów trasy pierwszy kierowca pojawi się o godz. 9.00, kiedy to rozpocznie się podjazd zapoznawczy. O godz 14.00 przewidziano oficjalne rozpoczęcie zawodów, pierwszy z dwóch podjazdów wyścigowych rozpocznie się o godz. 14.30.

  Dla kibiców, którzy pojawią się w Małastowie, organizator – Automobilklub Biecki, przygotował m.in. nową strefę kibica w okolicy pierwszego ( nowego) zakrętu. Dla tych, którzy nie będą mogli obserwować wyścigu na miejscu, dostępne będą: internetowa relacja na żywo i wyniki online. Wystarczy odwiedzić stronę internetową pzm.pl bądź wyscigmagura.pl.

  Podczas tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Związek Motorowy wraz z partnerami przygotował jeszcze jedną atrakcję dla kibiców: podczas wszystkich rund GSMP będzie można zostać pasażerem jeżdżących po trasie wyścigów Fiatów Abarth, kierowanych przez rajdowych i wyścigowych mistrzów. W sobotę na Magurze Małastowskiej za kierownicą Abartha zasiądzie Karol Basz, wielokrotny Mistrz Świata w kartingu, kierowca wyścigowy, który swoją wielką karierę zaczynał w zespole Roberta Kubicy.

  Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP


 • Trzeci sezon Radia Wyścigowego

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  kod2017W tym rok również będzie funkcjonowało Radio Wyścigowe. Od piątku do niedzieli  miłośnicy wyścigów samochodowych będą mogli na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia z IV WYŚCIGU GÓRSKIEGO MAGURA MAŁASTOWSKA. Radia Wyścigowego można będzie słuchać w telefonie, tablecie i  komputerze wchodząc na stronę mixlr.com/radiogsmp lub bezpośrednio ze strony wyścigu wyscigmagura.pl jak również skanując kod QR.