WYNIKI , LISTY STARTOWE , KOMUNIKATY , ZAŁĄCZNIKI , REGULAMINY
- Archiwum kategorii V WYŚCIG 2018
-
-
Znów nowy rekord trasy!
W pierwszym podjeździe wyścigowym IV Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Waldemar Kluza ( Skoda Fabia S 2000) pobił z rezultatem 1:42,978 swój wczorajszy rekord trasy na Magurę Małastowską. Na starcie do porannego podjazdu treningowego pojawił się DUBAI ( Mitsubishi Lancer Bergmonster), jednak podobnie jak dzień wcześniej, samochód odmówił posłuszeństwa i tego znakomitego kierowcy nie zobaczyliśmy już na starcie do wyścigu .
W pierwszym niedzielnym podjeździe wyścigowym aż trzech kierowców ( Szymon Łukaszczyk, Mariusz Sec i Michał Ratajczyk) zmieściło się w jednej sekundzie, co zapowiadało pasjonująca rywalizację podczas drugiego podjazdu.
Również drugi podjazd należał do bezkonkurencyjnego w Beskidzie Niskim Waldemara Kluzy , który będąc najszybszym również w drugim podjeździe wyścigowym był szybszy od konkurentów, na miejscu drugim zameldował się Michał Ratajczyk ( Mitsubishi Lancer), co dało mu drugie miejsce dnia. Trzeci na podjeździe i w klasyfikacji dnia był debiutujący w wyścigach górskich Szymon Łukaszczyk ( Mitsubishi Lancer).
W Grupie A podczas IV Rundy GSMP na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Piękoś a w Grupie N Karol Krupa ( Mitsubishi Lancer).
5 Wyścig Górski Magura Małastowska był także III i IV Rundą HGSMP ( auta historyczne), weekend należał do Wojciecha Koczeskiego ( Subaru Legacy).
W Małastowie zadebiutował Puchar Podkarpacia w Jeździe na Regularność, w którym startowali amatorzy. W niedzielę w tej rywalizacji najlepiej wypadł Paweł Stachura.
Mariusz Süss
Rzecznik Prasowy
-
Nowy rekord trasy!
Ubiegłoroczny rekordzista trasy Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, urzędujący Mistrz Polski, Waldemar Kluza, w pierwszym sobotnim podjeździe wyścigowym pobił o prawie dwie sekundy swój własny rekord trasy. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, jadąc Skodą Fabią S 2000, przejechał 3610 metrów podjazdu w 1:43,259.
III Runda GSMP 61 kierowców zaczęło się od podjazdu zapoznawczego ( bez pomiaru czasu). Po kolizji Moniki Zawodny zawodnicy zobaczyli czerwoną flagę, wstrzymującą wyścig. Zawody wstrzymano na dłużej także podczas podjazdu treningowego – po awarii jednego z samochodów neutralizacja plamy olejowej trwała ponad 40 minut. Na skutek opóźnień organizatorzy z Automobilklubu Bieckiego podjęli decyzję o odwołaniu drugiego podjazdu treningowego.
Do pierwszego podjazdy wyścigowego nie wystartował jeden z faworytów – DUBAI; w jego Mitsubishi Lancerze Bergmonster nie udało się wyeliminować usterki, grożącej zniszczeniem silnika. Żółto – czerwona flaga, oznaczająca plamę olejową pojawiła się w dość nietypowym miejscu – za linią mety lotnej. To efekt awarii Fiata 126p, najmniejszego auta startującego w wyścigu.
Pod nieobecność DUBAIA, najszybciej trasę pokonał Waldemar Kluza, na miejscu drugim sklasyfikowano Tomasza Myszkiera ( Skoda Fabia WRC) a na trzecim Michała Ratajczyka ( Mitsubishi Lancer). Najszybszym kierowcą w aucie napędzanym na jedną oś okazał się Zakopiańczyk, Konrad Biela ( Renault Clio).
W drugim podjeździe wyścigowym znów najszybszy okazał się Waldemar Kluza, wyprzedzając znakomicie dysponowanego debiutanta – Szymona Łukaszczyka (Mitsubishi Lancer) i weterana, który po dłuższej przerwie powrócił do wyścigów górskich – Mariusza Steca (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport).
Klasyfikacja generalna III Rundy GSMP:
- Waldemar Kluza 3:28,156
- Szymon Łukaszczyk 3:33,979
- Tomasz Myszkier 3:35,400
5 Wyścig Górski Magura Małastowska jest także eliminacją Historycznych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski; w tej kategorii bezkonkurencyjny był Wojciech Koczewski ( Subaru Legacy). Podczas wyścigu zadebiutował także Puchar Podkarpacia w Jeździe na Regularność. W tej konkurencji, w której startują kierowcy – amatorzy, zwyciężył jadący Polskim Fiatem 126 p Tadeusz Deda.
Mariusz Süss
Rzecznik Prasowy
-
61 kierowców na starcie
Po przeprowadzonym na gorlickim Rynku Badaniu Kontrolnym, na liście startowej III Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znalazło się 61 kierowców, wśród nich zawodnicy klasyfikowani w GSMP oraz w HGSMP ( auta historyczne). Stawkę uzupełnią kierowcy – amatorzy, którzy swoich sił spróbują w pierwszej odsłonie Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność.
Cieszy nas tak wysoka frekwencja na zawodach – powiedział podczas spotkania z zawodnikami Marek Sitek – Dyrektor Wyścigu. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby trasa była bezpieczna dla kierowców i kibiców. Zużyliśmy 12 kilometrów taśmy, ponad 1900 opon, którymi otacza się newralgiczne punkty przy biegnącej w sporej części terenem leśnym trasy i 40 tzw. balotów ze słomy; to ogromny nakład pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 9.00 podjazdem zapoznawczym – bez pomiaru czasu, 30 minut po jego zakończeniu zaplanowano pierwszy z dwóch podjazdów treningowych. Pierwszy podjazd wyścigowy rozpocznie się o godz. 14.00, drugi – pół godziny po jego zakończeniu.
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, droga, po której odbywa się wyścig ( nr 977) zamykana będzie od godziny 6.00.
Mariusz Süss
Rzecznik Prasowy
-
Kolejny sezon Radia Wyścigowego
W tym rok również będzie funkcjonowało Radio Wyścigowe. Od soboty do niedzieli miłośnicy wyścigów samochodowych będą mogli na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia z V WYŚCIGU GÓRSKIEGO MAGURA MAŁASTOWSKA. Radia Wyścigowego można będzie słuchać w telefonie, tablecie i komputerze wchodząc na stronę mixlr.com/wyscigmagura lub bezpośrednio ze strony wyścigu wyscigmagura.pl jak również skanując kod QR.
-
Oficjalny Partner Wyścigu
PRIMEROL – OLEJE NOWEJ GENERACJI oficjalnym partnerem 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.
-
63 zgłoszenia
Wszyscy kandydaci do tytułów mistrzowskich Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 zgłosili swój udział w 5 Wyścigu Górskim Magura Małastowska, który odbędzie się 15 – 17 czerwca.Na liczącej 58 pozycji liście znaleźli się zarówno ubiegłoroczni mistrzowie Polski, jak i liderzy klasyfikacji po tegorocznej I i II Rundzie GSMP, rozegranych w Załużu.
Stawkę otwierają: ubiegłoroczny Mistrz Polski Waldemar Kluza (Skoda Fabia S 2000), drugi w 2017 Dubai (Mitsubishi Lancer Berg Monster) i brązowy medalista Roman Baran. W grupie najmocniejszych samochodów znaleźli się także Michał Ratajczyk ( Mitsubishi Lancer) i Andrzej Szepieniec ( Mitsubishi Lancer). Atrakcją dla kibiców będą na pewno przejazdy Tomasza Myszkiera, dysponującego Skodą Fabią WRC czy Wojciecha Bełtowskiego, który przywiezie z Krakowa kultowe Audi Quattro.
Swoją obecność zapowiedział dawno nie widziany Mariusz Stec, który tym razem samemu zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty ProtoStecmotorsport, zaś miłośników klasyki ucieszy widok pięknego czerwonego Ferrari 355 Challenge.
Najmniejszym samochodem, który zobaczymy na podjeździe pod Magurę Małastowską będzie Fiat 126 p kierowany przez Tomasza Morawca.
W kategorii aut historycznych zgłosiło się 5 zawodników, wśród nich Wicemistrz Polski 2017 Wojciech Koczeski ( Subaru Legacy) i trzeci w zeszłym roku Wojciech Myszkier ( VW Golf GTi).
Po zeszłorocznej zmianie konfiguracji trasy obowiązujący na niej rekord to 1:45,131. Autor rekordu – Waldemar Kluza, przejechał 3610 metrów z 25 zakrętami ze średnią prędkością 123,5 km/h.
Napływają także zgłoszenia do pierwszej edycji Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność, który rozegrany będzie podczas eliminacji GSMP Magura Małastowska i Prządki.
Mariusz Süss
Rzecznik Prasowy