• Archiwum kategorii VI WYŚCIG 2019
 • Puchar Południa 2019 – WYNIKI, TABLICA OGŁOSZEŃ

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Automobilklub Biecki oraz Automobilklub Małopolski w tym roku organizuje Puchar Południa w Jeździe na Regularność. Powyższy Puchar będzie się składał z czterech rund, rozgrywanych podczas Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Pierwsze dwie rundy zostaną rozegrane podczas 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, natomiast dwie następne podczas Wyścigu Górskiego „PRZĄDKI”.

  Poniżej znajduje się regulamin Uzupełniający Pucharu, Regulamin ramowy Pucharu Południa oraz link do zgłoszeń.

  Wszystkich chętnych którzy chcą wziąć udział w Jeździe na Regularność oraz poczuć atmosferę GSMP zapraszamy do zgłaszania się, liczba miejsc jest ograniczona, maksymalnie 20 zawodników będzie mogła wziąć udział.

  Zapraszamy.


 • Kolejny rekord trasy Szymona Łukaszczyka

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  W niedzielne przedpołudnie Beskid Niski przywitał kibiców i zawodników startujących w 6 Wyścigu Górskim Magura Małastowska słoneczną pogodą. Na liście startowej 4 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski  znalazło się 60 kierowców. Dwa przedpołudniowe podjazdy treningowe odbyły się bez większych problemów, jeśli nie liczyć wywieszonej czerwonej flagi i przerwy w podjeździe po niegroźnej kolizji Mitsubishi Lancera Marcina Dopierały. W obu podjazdach treningowych najszybciej pojechał Andrzej Szepieniec ( Mitsubishi Lancer). Szczególnie pasjonujący przebieg miał drugi trening; pod nieobecność Szymona Łukaszczyka (Mitsubishi Lancer EVO V AMS), wczorajszego zwycięzcy zawodów, czołowa trójka: Szepieniec, Dubai ( Mitsubishi Lancer Berg Monster) i Waldemar Kluza ( Skoda Fabia) zmieścił, się w połowie sekundy!

  Pierwszy podjazd wyścigowy poza awarią Radosława Ćwięczka i sprowadzenia jadących za nim kierowców do startu celem powtórzenia podjazdu przebiegał bez problemów do chwili, kiedy jadący Mitsubishi Lancerem z numerem 15 Karol Krupa na szczycie Magury Małastowskiej  wypadł z trasy uderzając wcześniej w barierę energochłonną. Interweniowały wszystkie służby ratownicze, kierowcę przewieziono do szpitala w Gorlicach gdzie udzielono mu pomocy.

  Po trwającej ok. 1,5 godziny przerwie wznowiono wyścig, na starcie stanęli czterej kierowcy najmocniejszych aut z Grupy Supercars.

  Pierwszy startujący  po przerwie, dominujący w ten weekend Szymon Łukaszczyk  pobił swój własny, pobity wczoraj rekord trasy, przejeżdżając 3610 m w 1:41,681 czyli o sekundę szybciej! Średnia prędkość rekordzisty ( wczoraj także pobił rekord prędkości, jadąc nawet 249 km/h) wyniosła 128 km/h. Na miejscu drugim zameldował się Kluza, który stracił do Łukaszczyka 2,5 sekundy. Trzeci, prawie z identycznym czasem jak Kluza był Tomasz Myszkier. Wśród samochodów napędanych na jedną oś, ponownie najszybszy był Gabriel Kubit ( Honda Integra).

  W drugim podjeździe wyścigowym, pierwsze rozstrzygnięcie niedzieli nastąpiło w grupie N, w której Zakopiańczyk Kamil Strama był szybszy od swojego krajana, Konrada Bieli. Na miejscu trzecim sklasyfikowano Herbiego. Wszyscy jeżdżą Mitsubishi Lancerami. W grupie A najszybszy okazał się  Roman Baran ( Mitsubishi Lancer) wyprzedzając Roberta Sługockiego ( Mitsubishi Lancer) i Marcina Wilusza ( Honda Civic). Grupy narodowe A/PL i E 0 to wygrane Jacka Madziary ( Subaru Impreza Ra) i Pawła Frączka ( Honda Civic Type R).

  W kluczowym dla wyników wyścigu, przed startem najmocniejszych aut na trasie pojawił się drobny deszcz. Mimo wygranej w podjeździe, Andrzej Szepieniec nie zdołał nadrobić straty do Szymona Łukaszczyka, zajmując ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Dubai. W tzw. ośce wygrał Gabriel Kubit, GSMP Historyczne po raz kolejny wygrał Marcin Kacperek.

  W rozgrywanej równolegle 2 Rundzie amatorskiego Pucharu Południa w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich w R 1 znakomicie poradziła sobie Angelika Mróz, w R 2 Łukasz Wajs a w R 3 Grzegorz Krzemień.

  Wszyscy zawodnicy i kibice, którzy pojawili się na wyścigu chwalili gościnność okolicznych mieszkańców.

  Małgorzata Małuch – wójt Gminy Sękowa: Sport samochodowy, któremu towarzyszą ogromne emocje, także może być elementem promocji naszej wyjątkowo bogatej w zabytki architektury i atrakcji przyrodniczych gminy. Aż 11 obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej, w tym kościółek w Sękowej i cerkiew w Owczarach wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, czy Siary – pierwsze miejsce na świecie, w którym wydobywano ropę naftową to nie jedyne atrakcje naszego regionu, nastawionego na całoroczną turystykę.

   

  Szczegółowe wyniki nieoficjalne znajdują się na stronie www. wyniki-online.pl


 • Nowy rekord trasy na Magurze Małastowskiej!

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Dzień Łukaszczyka

  61 zawodników znalazło się na liście startowej do podjazdów treningowych i wyścigowych 3 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska. Podczas trzech porannych podjazdów treningowych kierowcy natrafili na wszelkie możliwe warunki pogodowe: poranne zamglenie, deszcz i ostre słońce. Podczas pierwszego treningu najlepiej poradził sobie Szymon Łukaszczyk ( Mitsubishi Lancer EVO V AMS), przelotny deszcz, który pojawił się podczas drugiego podjazdu treningowego spowodował wycofanie się oczekujących na start aut z grupy Super Cars na stanowiska serwisowe celem zmiany opon. W tym podjeździe najszybciej pojechał ( jeszcze na suchej nawierzchni) Robert Sługocki ( Mitsubishi Lancer). Trzeci trening należał znów do znakomicie dysponowanego Łukaszczyka.

  O godz. 14.00, zgodnie z harmonogramem,  wystartował pierwszy podjazd wyścigowy. Niedługo po rozpoczęciu wyścigu  trasę opuścił Radosław Ćwięczek ( Honda CivicType R), niszcząc przy okazji zabezpieczenia z opon. Po odbudowie zabezpieczeń wznowiono podjazd, swój start powtórzył zawrócony z trasy Maciej Serafin ( Renault Clio). Na zmiennej, miejscami wilgotnej nawierzchni nawierzchni najszybciej pojechał Łukaszczyk, czasem 1:42,698 pobijając ubiegłoroczny rekordtrasy Waldemara Kluzy i wyprzedzając o prawie 2,7sekundy Kluzę ( Skoda Fabia)  i Tomasza Myszkiera ( Skoda Fabia WRC 4×4) o ponad 5 sekund. Średnia prędkość Łukaszczyka  na liczącej 3610 m trasie wyniosła 127 km/h, maksymalna odnotowana prędkość tego kierowcy to 249 km/h.

  Wśród aut napędzanych na jedną oś, dla których od tego roku jest prowadzona odrębna klasyfikacja, najszybszy okazał się Gabriel Kubit ( Honda Integra).

  W grupie A różnica pomiędzy Robertem Sługockim ( Mitsubishi Lancer EVI x R 4) a Romanem Baranem ( Mitsubishi Lancer) wynosiła zaledwie 0,3 sekundy, co zapowiadało ciekawą walkę w drugim podjeździe N zdecydowanie prowadził Kamil Strama.

  Drugi podjazd wyścigowy rozpoczął się na suchej nawierzchni, jednak natrasie pojawił się coraz bardziej intensywny deszcz. Jeszcze na suchej nawierzchni rozstrzygnęła się rywalizacja w Gr. N. Szybciej od Stramy pojechał tym razem Konrad Biela ( Mitsubishi Lancer) i to on wygrał w tej grupie 3 Rundę GSMP. W A/PL Serafina wyprzedził Adam Wojtunik. W związku z nasilającym się deszczem organizatorzy zarządzili przerwę, podczas której oczekujący na start zawodnicy mieli szanse na zmianę opon ze slicków na pośrednie bądź deszczowe. Po wznowieniu startu w Grupie A znów szybciej pojechał Robert Sługocki, który w wynikach 3 Rundy GSMP zwyciężył z Romanem Baranem o 1,7 sekundy i Pawłem Saneckim ( Honda CivicType R). W narodowej grupie E 0 zwyciężył Janusz Grzyb ( Honda CivicType R) a w A/PL, także Honda Civic Adam Wojtunik.

  Gdy na starcie pojawiły się samochody z najmocniejszych Grup SC i E 1, deszcz przestał padać, choć nawierzchnia pozostała wilgotna. Znów najszybciej pojechał Łukaszczyk, zdecydowanie wyprzedzając Dubaia i Myszkiera. Grupa E 1 padła łupem agresywnie, ale precyzyjnie jadącego Tomasza Myszkiera, na drugim miejscu zameldował się Michał Ratajczyk.

  Ostatecznie w 3 Rundzie GSMP, w klasyfikacji generalnej zwyciężył Szymon Łukaszczyk, na miejscu drugim sklasyfikowano Waldemara Kluzę, trzeci był Tomasz Myszkier.

  1. Szymon Łukaszczyk 3:33,987
  2. Waldemar Kluza 3:40,295
  3. Tomasz Myszkier 3:41,164
  4. Dubai 3:43,714
  5. Tomasz Ratajczyk 3:44,823

  Wśród aut napędzanych na jedną oś równych sobie nie miał tym razem Gabriel Kubit.

  Tylko dwóch kierowców rywalizowało w GSMP Samochodów Historycznych. Podobnie jak podczas 1 i 2 Rundy, rozgrywanych w maju w Załużu, w sobotę wygrał lider klasyfikacji Marcin Kacperek, szybszy po dwóch podjazdach od Stanisława Pałki o 58 sekund.

  Równolegle z GSMP startowała 1 Runda Pucharu Południa w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich. Zawody będą rozgrywane podczas wyścigów na Magurze Małastowskiej i jesienią w Korczynie. W klasie R 1 w pierwszej Rundzie pucharu zwyciężyła Angelika Mróz, w klasie R 2 Łukasz Wajs ( FSO 125p) a w R 3 Grzegorz Krzemień.

  Podane wyniki są nieoficjalne.

  Podczas zawodów kierowcy włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz zniszczonych podczas ostatnich opadów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czernichowie. Wszyscy złożyli swoje podpisy na specjalnie na tę okazję zadrukowanej koszulce, która trafi na specjalną aukcję.

  W tym roku również działa internetowe Radio Wyścigowe, dostępne, podobnie jak wyniki Online w komputerach, telefonach komórkowych czy tabletach. Wystarczy wejść na stronę www.wyscigmagura.pl i zeskanować zamieszczony tam kod QR.

  Wyniki online oraz podgląd trasy z kamer Gorlice.tv (relacjonującej na żywo tegoroczne zawody)  dostępne są na stronach www.wyscigmagura.pl, www.gsmp.pzm.pl  oraz www.wyniki-online.pl


 • Radio Wyścigowe

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  W tym rok również będzie funkcjonowało Radio Wyścigowe. Od soboty do niedzieli  miłośnicy wyścigów samochodowych będą mogli na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia z VI WYŚCIGU GÓRSKIEGO MAGURA MAŁASTOWSKA. Radia Wyścigowego można będzie słuchać w telefonie, tablecie i  komputerze bezpośrednio ze strony wyścigu wyscigmagura.pl

   

   

  RADIO WYŚCIGOWE


 • 61 kierowców wystartuje w Małastowie

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Po technicznym Badaniu Kontrolnym na Rynku w Gorlicach, do 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, 3 i 4 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, do startu dopuszczono komplet zgłoszonych wcześniej  61 zawodników. Z numerem 1 wystartuje ubiegłoroczny Mistrz Polski Michał Ratajczyk. Ja zawsze, otwarte dla publiczności BK cieszyło się sporym zainteresowanie mieszkańców i kibiców.

  Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic: Od lat doceniam zaangażowanie całego Automobilklubu Bieckiego w tworzenie nieocenionej sportowo – motoryzacyjnej wizytówki Ziemi Gorlickiej. Cieszę się, że klub w odpowiedzialny sposób zajmuje się propagowaniem sportów motorowych łącząc to z działalnością promocyjną Miasta Regionu .

  W najmocniejszej grupie SC (Supercars) na starcie pojawi się aż 9 kierowców – pretendentów do tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. W tym gronie zajmujący czołowe lokaty w „generalce” po pierwszych dwóch rundach: Andrzej Szepieniec, Szymon Łukaszczyk i Waldemar Kluza ( rekordzista trasy na Magurę Małastowską). Grupa E I to 11 kierowców, z liderem cyklu Wojciechem Myszkierem;  grupy A i N reprezentowane będą po 5 zawodników w każdej z nich. Oczywiście zameldowali się liderzy tych grup: weteran Roman Baran i tegoroczny debiutant Kamil Strama. Najliczniejsza grupa to kierowcy klasyfikowani  w grupie A/PL, na starcie pojawi się aż 16 zawodników, z prowadzącymi Marcinem Dopierałą, Michałem Żywarskim i Jackiem Handlem. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się grupa E 0, z 14 – oma dopuszczonymi kierowcami. W tej grupie na razie liderują Piotr Staniszewski, Janusz Grzyb i Paweł Frączek których również zobaczymy w Małastowie.

  W 2019 Polski Związek Motorowy wprowadził klasyfikację generalną aut napędzanych na jedną oś. W tej kategorii, po dwóch rundach rozegranych maju w Załużu prowadzi startujący także w Beskidzie Niskim Gabriel Kubit.

  Podczas 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska po raz kolejny wystartują także zawodnicy rywalizujący w Pucharze Południa w Jeździe na Regularność. W tych zawodach mogą startować także kierowcy bez licencji sportowych, „cywilnymi” samochodami. Puchar będzie się składał z czterech Rund ( wyścigi  Magura Małastowska i Prządki)Osiągniecie średniej prędkościprzejazdu zakładanej przez organizatora nie jest wcale zadaniem łatwym, o czym przekona się 12 uczestników pierwszej rundy. Wśród zgłoszonych kierowców znajdują się m.in. doświadczeni kierowcy z rajdów i wyścigów górskich: Mariusz Borczyk czy Krzysztof Mikruta.

  Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania liczącą 3610 m. trasę z Małastowa na przełęcz Magura Małastowska, położoną na wysokości 615 mnpm. Różnica wysokości pomiędzy startem a metą wynosi  aż 192 metry, przy średnim wzniosie 5,31%. Rekordzistą Magura Małastowskiej jest Waldemar Kluza, z wynikiem 1:42,978.

  Marek Sitek – Dyrektor 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska:Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Wyścigu. W szczególności władzom samorządowym – Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach, Miastu Gorlice, Gmoinom Sękowa, Biecz, Ropa, Uście Gorlickie, Gorlice, Łużna oraz gronu sponsorów, dzięki którym te wspaniałe zawody mogą się odbyć. Dziękuję wszystkim członkom Automobilklubu Bieckiego i członkom innych automobilklubów, pomagającym nam w organizacji tych zawodów. Zaś mieszkańcom za wyrozumiałość, wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Organizacja tak dużej imprezy nie może się odbyć bez dobrej współpracy z Policją, zawodową i ochotniczą Strażą Pożarną, Zabezpieczeniem Medycznem As Medical, firmą ochroniarską Glejt.

  W tym roku również działać będzie internetowe Radio Wyścigowe, dostępne, podobnie jak wyniki Online w komputerach, telefonach komórkowych czy tabletach. Wystarczy wejść na stronę www.wyscigmagura.pl i zeskanować zamieszczony tam kod QR.

  Wyniki online oraz podgląd trasy z kamer Gorlice.tv (relacjonującej na żywo tegoroczne zawody)  dostępne będą na stronach www.wyscigmagura.pl, www.gsmp.pzm.pl  oraz www.wyniki-online.pl .


 • Autobus dla kibiców

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Specjalnie dla kibiców firma “LIBROPOL” przygotowała autobus, który będzie przewoził fanów po trasie wyścigu w przerwach między podjazdami. Kursy odbywać się będą pomiędzy punktem obserwacyjnym 1 (PO1) a punktem 24 (PO 24). Zachęcamy do skorzystania z sprawnego przemieszczania się po trasie wyścigu.