• Archiwum kategorii II WYŚCIG 2015
 • Niedziela Szepieńca

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Po sobotniej wygranej Dubaja na trasie na Magurę Małastowską niedziela należała całkowicie do Andrzeja Szpieńca, który w dwóch podjazdach zdecydowanie wygrał ze swoją konkurencją. Szepieniec poprawił również czas rekordu trasy, który od niedzieli 12 lipca wynosi 1.38,745.

  Drugie miejsce zaliczył Dubai w swoim Lancerze Berg Monster tracąc 2,318 sekundy do Szepieńca. Trzecie miejsce zajął Tomasz Myszkier w Porsche 911, z mikroskopijną stratą 0,251 do Dubaja. Myszkier podczas drugiego odjazdu zaliczył drugi czas i na mecie żałował, że nie udało się wskoczyć wyżej.niedziela

  Tuż za podium sklasyfikowany został kierowca Volkswagena Scirocco R Marcin Gładysz. Piątkę uzupełnił czwarty w sobotę Piotr Ostrowski, który w słonecznej pogodzie i przy tysiącach kibiców na trasie ustąpił swojemu koledze z VW.

  Wyniki 8 Runda GSMP

  Po raz kolejny zdecydowanym zwycięzcą grupy N okazał się debiutant Michał Ratajczyk, który zostawił za sobą Krzysztofa Drenia i Michała Słomkę.

  W bardzo słabo obsadzonej na Magurze grupie A wygrał Ostrowski przed Koziołem i Szołiem, który dołączył do rywalizacji podczas niedzielnej odsłony 2 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska 2015.

  Grupę samochodów historycznych po raz drugi w okolicach Gorlic wygrał Wojciech Bełtowski w Audi Quattro S1. Drugie miejsce należało do Rafała Szumca, a trzecie do Pawła Dziewiątkowskiego.

  Tytuł najszybszego kierowcy ośki potwierdził Roman Baran, który został sklasyfikowany na 11 pozycji w generalce. Tuż za nim do mety dojechał Karol Krupa, a trzeci był Szołek w Hodzie Civic Type-R.


 • Dubai najszybszy na Magurze

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Po pierwszym w swojej karierze zwycięstwie podczas GSMP Sienna, Dubai wywalczył również wygraną podczas pierwszego dnia 2 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska 2015. Kierowca Mitsubishi Lancera BergMonster był bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie podjazdy podczas 7 rundy GSMP. Dubai jest również pierwszym rekordzistą nowej wydłużonej trasy. 3440 metrów pod górę, a następnie w dół na ostatnich 200 metrach przejechał swoim Lancerem w barwach polskiej Huzarii w czasie 1.39.215.sobota
  Pierwszy dzień rywalizacji odbywał się bez większych przygód zawodników na trasie. Wśród pretendentów do zwycięstwa oprócz Dubaja, obstawiani byli od rana Andrzej Szepieniec i Tomasz Myszkier, którzy rywalizowali między sobą. Ostatecznie po dwóch podjazdach wyścigowych to Szepieniec okazał się szybszy od nadmorskiego kierowcy w Porsche 911. Andrzej pokonał Myszkiera zaledwie o 1,056 sekundy. Taki wynik zapowiada ostrą walkę podczas drugiego dnia zmagań w okolicach Gorlic. W piątce zmieścili się jeszcze Piotr Ostrowski w Lancerze i Marcin Gładysz za kierownicą Volkswagena Scirocco R.
  Sobotnie zawody rozegrane zostały w idealnej pogodzie, a na trasie pojawiło się wielu kibiców i sympatyków GSMP. Tuż za najszybszą piątką sklasyfikowano Michała Ratajczyka w N grupowym Lancerze. Siódma pozycja to Grzegorz Kozioł, ósma Krzysztof Dereń. Dziewiąty uplasował się najlepszy kierowca grupy historycznej Wojciech Bełtowski w Audi Quattro S1, a dziesiątkę zamknął Roman Baran w przednio napędowym Renault Clio.
  Najszybszy na 3440 trasie w Beskidzie Niskim w grupie N okazał się debiutujący w tym sezonie Michał Ratajczyk w Evo IX, który wyprzedził aż o 8,4 sekundy drugiego Krzysztofa Derenia i Michała Słomkę w Subaru Imprezie N12.
  Piotr Ostrowski zdominował grupę A zostawiając za sobą Grzegorza Kozioła w Lancerze Evo VIII. W walce o zwycięstwo po awarii silnika odpadł Rafał Serafinowicz, który został zwieziony na lawecie do serwisu.
  Niekwestionowanym zwycięzcą HS-u został Wojciech Bełtowski, który wyprzedził Jacka Handla w BMW i Łukasza Dziemidocha w Peugeocie 306. W tej klasyfikacji po zawodach ze względu na odstępstwo techniczne Lancii Delty od przepisów zdyskwalifikowany został Rafał Szumiec, za niezgodną z homologacją turbinę, a Paweł Dziewiątkowski w Evo VII za niezgodne przełożenia w skrzyni biegów.
  Na mecie 7 rundy GSMP Magura Małąstowska zameldowało się ostatecznie 38 kierowców, którzy w niedzielę wystartują do 8 rundy. Start do podjazdów treningowych nastąpi o godzinie 9:00, a już o 13:00 kibice zobaczą pierwszy podjazd wyścigowy.


 • RADIO WYŚCIGOWE

  Wysłany dnia: przez autobiecz
  QR CODE
  QR CODE
  RADIO WYŚCIGOWE

  Od piątku do niedzieli  miłośnicy wyścigów samochodowych będą mogli na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia z II WYŚCIGU GÓRSKIEGO MAGURA MAŁASTOWSKA. Radia Wyścigowego można będzie słuchać za pomocą Internetu wchodząc na stronę www.mixlr.com/wyscigmagura/

  Relacji z 7 i 8 rundy GSMP będzie można również wysłuchać w Trendy Radio
  na 101,9 fm które objęło II WYŚCIG GÓRSKI MAGURA MAŁASTOWSKA patronatem medialnym.


 • Słoneczny piątek w Gorlicach

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  Już tylko godziny dzielą wszystkich od startu 7 i 8 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jakie w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną na trasie z Małastowa do Gładyszowa. Do zawodów zgłosiło się 47 zawodników, w tym Czech, Karel Stehlik, zwycięzca 5 rundy GSMP Limanowa.
  – To bardzo szybki wyścig – mówi Karel. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu i ścigać się z najlepszymi słoncepolskimi kierowcami. Mój samochód ma blisko 700 koni mechanicznych, więc będę walczył z czołówką GSMP. Miałem okazję zobaczyć onboardy z trasy, a teraz mam dwie godziny, żeby zapoznać się z odcinkiem na żywo.
  Po raz pierwszy Automobilklub Biecki przygotował Badanie Kontrolne otwarte dla kibiców na Gorlickim Rynku, nad którym już od rana świeci słońce. Taka pogoda ma utrzymać się aż do końca 2 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.
  – Rynek to świetne miejsce, na organizację badania kontrolnego – mówi Roman Baran. Są kibice, którzy podchodzą do nas po autografy, jest świetna atmosfera no i prestiżowe miejsce, gdzie dziennikarze mogą zrobić wspaniałe zdjęcia i wywiady, jakie już pojawiają się w internecie.
  Biuro zawodów zlokalizowane w Informacji Turystycznej przyjmuje od godziny 13:00 zawodników, którzy po odbiorze administracyjnym przenoszą się na badanie kontrolne.
  Pierwszy podjazd treningowy 2 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska wystartuje o godzinie 9:00, a już o 14:30 wszyscy kibice zgromadzeni na trasie zobaczą dwa podjazdy wyścigowe 7 rundy GSMP. W niedzielę podjazdy ruszają również o 9:00, a podjazdy wyścigowe rozpoczną się o godzinie 13:00.

  Zapraszamy wszystkich fanów wyścigów górskich na pogodny wakacyjny weekend w okolice Gorlic.


 • Waldemar Kluza – zwycięzca Magury 2014

  Wysłany dnia: przez autobiecz

  W ubiegłym roku okazałeś się najszybszy na Magurze i to dwukrotnie!
  Tak udało mi się zwyciężyć dwukrotnie ,wiec wracam w tym roku z dobrym nastroju do Magury i mam nadzieje ze powtórzymy wyniki z tamtego.
  Debiut na nowej trasie chyba wszystkim wyszedł na dobre?kluza2
  Myślę ze wszyscy zadowoleni byli z trasy i przygotowań organizatora w tamtym roku ,fajny pomysł wydłużenia odcina w tym sezonie będzie trochę w dół osobiście jestem się z tego zadowolony .
  Trasa z Małastowa jest bardzo szybka i techniczna, co ty o niej powiesz?
  Szybka trasa wymagająca toru jest w paru miejscach bardzo niebezpiecznie widać to na filmach z tamtego sezonu, zmienna nawierzchnia ale chyba oto chodzi w ściganiu żeby nie było za łatwo.
  Tylko w Załużu i w Limanowej kibice tak tłumnie pojawiają się na zawodach, w ubiegłym roku Magura zaskoczyła wszystkich frekwencją kibiców.
  Magurą kończył się w tamtym roku sezon ,zaskakująca była ilość kibiców byliśmy w szoku ilu kibiców dojechało w sobotę i niedziele.
  Rekord trasy należy do ciebie, ale w tym roku trasa została wydłużona.
  Mój rekord przechodzi do historii nie będzie dało się go powtórzyć trasa jest wydłużona ale będę walczył o nowy zobaczymy .
  Jakie są twoje oczekiwania na sezon 2015?
  Oczywiście mam już parę tytułów na swoim koncie brakuje mi tylko jeszcze jednego i w tym roku jest szansa aby cel osiągnąć ale na to musi złożyć się parę czynników.
  Od kilku lat klimat wyścigów górskich bardzo się poprawił, za to frekwencja zawodników spada.
  Nie wiem do końca dlaczego frekwencja spada ale wydaje mi się że chyba za mało pokazują wyścigi górskie w telewizji ,mediach bez tego nie będzie sponsorów, partnerów i na końcu zawodników ,w tym kierunku organizator powinien coś zrobić.
  Cały czas pracujesz nad rozbudową projektu Colt Evo Proto.
  Tak pracujemy nad rozbudową colta jest parę pomysłów ale niestety na razie stanęliśmy w miejscu wiadomo z jakiej przyczyny .
  Jesteś obecnie na 5 miejscu w rocznej klasyfikacji generalnej GSMP 2015 z dwoma rundami, podczas których nie znalazłeś się na mecie.
  W tamtym roku było gorzej a udało się skończyć na II miejscu, oczywiście ten sezon nie zaczął się dla nas dobrze cały czas jakieś małe awarie
  których nie można przewidzieć ale myślę pozytywnie i mam nadzieje że limit pecha na ten sezon już wyczerpaliśmy.
  Jaki jest twój plan na tegoroczny 2 Wyścig Górski Magura Małastowska?
  Colt przed Magurą ma wszystko przeglądnięte, zapasowy silnik na busie mam nadzieje że wszystko zadziała i będę mógł cieszyć się z szybkiej jazdy. Jedziemy na testy w czwartek sprawdzić czy wszystko działa aby w Magurze osiągnąć nasz cel jaki nas interesuje rekord trasy.

  Rzecznik Prasowy

  Łukasz Strzelecki